MODEST SEA Alternatif Mayo

Herkese merhaba… Kaç zamandır art arda postladığım gelin partisi temalı yazıların sonu gelsin istiyor musunuz bilmiyorum ama araya başka bir yazı sıkıştırarak bir mola vermek istedim kendimce, ama daha devamı gelecek -hemde yeni gelinlerle 🙂 – onu da bilmenizi isterim 🙂 Bugünkü konumuz ise apayrı… Blogumu ve facebook sayfamı ilk açtığımdan beri hep dikkatimi çeken bir ayrıntıyı sizle paylaşacağım bugün.

Takipçilerim arasındaki muhafazakar kesim oldukça fazla ve özellikle portföy çantalarıma olan ilgileri muazzam… İlk başlarda giyim tarzım tam olarak onlara hitap etmediği halde takip ettikleri için çok mutlu oluyordum; sonradan paylaşımlarım arttıkça ve sadece moda değil makyaj, çanta ve DIY projeleri gibi ortak alanımız olan çeşitli konularda da  içerik ürettikçe daha da fazla bir kesime ulaşmam mümkün oldu ve bu da beni daha da mutlu etti. İşte bugünde onlar için bir yazı yazmaya ve özellikle de orta doğu ülkelerinde oldukça bilinen bir markayı tanıtmaya karar verdim.

Tesettüre ve muhafazakar stile hitap eden moda ve giyim siteleri oldukça fazla ama peki yaz için haşema yada yarı kapalı mayo modelleri satan siteler ne alemde? Modest Sea markası işte bu amaca hizmet ediyor. Tam kapalı, yarı kapalı mayolar ve aksesuarlar satan siteye bir göz atmanızı tavsiye ederim >> tık tık

Onları öncelikle kendilerinden dinleyecek olursak;

“Modest Sea Alternatif mayo, tercihinize göre açıkta bırakma ve kapatma sağlamak üzere tasarlanmış mütevazi ve seçkin bir mayo koleksiyonudur.

Uluslar arası mayo tasarımcılarından oluşan bir takım tarafından, Bologna’daki atölyelerinde geliştirilen Modest Sea, kadınlar için özgün kapatma çözümleri önermektedir. Modest Sea’ye ait bir mayo, plajda ya da havuzda, başka hiçbir mayonun yapamayacağı bir şekilde – orta örtmeden tam örtmeye – güneş koruması ve kusursuz bir tarz sunmaktadır. Bunun için, en iyi tasarım prensipleri ile yenilikçi İtalyan kumaşları birleştirilmiştir.

On yılların tasarım tecrübesiyle Modest Sea takımı, kadınsı hatları esneklik ve rahatlık ile saran zengin bir alternatif mayo çeşitliliği yaratmıştır. Mayo koleksiyonu, İtalyan Sitip tarafından dünyanın önde gelen su tutmayan kumaşını elde etmek için yenilikçi nano-guard teknolojisi kullanılarak geliştirilen AcquaZero kumaşı ile üretilmiştir. AcquaZero, olağanüstü mor ötesi ve klor direnci, yüksek nefes alabilirlik düzeyi ve üstün ıslaklık yönetimi ile hızlı kurur ve dayanıklıdır. Böylece Modest Sea’nin her bir ürünü ıslak veya kuru iken hafif ve konforlu kalır.

Bütün dünya kadınlarına ulaşabilen Modest Sea, mayo tasarımında kişiye özel kapatma seçenekleri ile kim olduğunuzu yansıtma imkanı veren bir devrim niteliğindedir” diyorlar.

Siteden sizler için seçtiğim bazı modeller ise yukarıda. İlk bakışta sade ve dikkat çekmekten çok öte kaliteli bir duruşları olduğu görülüyor. Bu siteden yapacağınız alımlarda birkaç parçayı (Alt-Üst-Elbise ve Bone gibi) karıştırıp yeni tarzlar yaratabileceğiniz gibi hazır modelleri de tercih edebilirsiniz. Tasarımlar oldukça güzel ve ülkemizdeki haşema kavramından oldukça farklı, daha niş bir görünümü var ve elit duruyorlar. Ayrıca ayrı ayrı satılan parçalardan “swimdress” modelleri ise sadece tesettüre özgü değil bizler içinde tam plajda giyip gezmelik. Özellikle yukarıdaki kolajımda yer verdiğim sabrina modeline ben ayrıca bayıldım!

Fiyat anlamında Türkiye’den bir miktar pahalı diyebilirim ancak söylendiği üzere özel kumaşlardan, özel tasarımlar yapılıyor. O yüzden bence bu durum tolere edilebilir. Ayrıca sitede yer alan bir “SALE-İndirim” kısmı var ki buradan indirimli modellere de ulaşabilmeniz mümkün.

Ürünler USPS ile Türkiye’ye ücretsiz (free shipping) olarak gönderiliyor. UPS (Hızlı kargo) seçeneği de mevcut olsa da bu seçenek oldukça pahalı olduğundan pek tercih edilmez diye düşünüyorum. Site şuanda İngilizce ve Arapça dillerinde hizmet verse de çok yakın bir zamanda Türkçe seçeneğinin de ekleneceğini öğrendim ve bunu da sizle paylaşmak istiyorum.

Yaz gelmeden ve fiyatlar henüz uygunken indirimli modellere göz atıp mutlaka düşünün derim. Tabiki ürünleri satın alırken yurtdışı alışverişi kurallarına dikkat ederek ve internet alışverişlerindeki olası riskleri göze alarak alım yapmanızı tavsiye ederim. Ee keşfetmesi benden, denemesi sizden öyleyse 😉 Kolay gelsin…

Follow me on…