MBFWI’13 3.Gün: ÖZLEM KAYA Defilesi

MBFWİ 3.günün outfitinden önceki son defile postu ile karşınızdayım. 4.günün sonunda ise büyün bunlardan bir özet niteliğinden bir yazı çıkarmayı planlıyorum. Maksat okurken yada bakarken sıkılan arkadaşlarımıza kolaylık oldun, hiihihih 🙂

Özlem Kaya, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil bölümünde okurken Hakan Yıldırım ile tanıştı ve iş hayatına adım atmış -gerçekten büyük bir şans- . Altı sene boyunca koleksiyon hazırlığından, müşteri ilişkilerine, yurt içi ve yurt dışında çeşitli fuar organizasyonlarında, defilelerde bir fiil yer aldı. 2004 senesinde iş anlamında Hakan Yıldırım’la yollarını ayırdı ve aynı yılın Eylül ayında ise kendi atölyesini kurdu.

Geçen sene de İFW’de yer alan Özlem Kaya MBFWİ kapsamında 3.günde yine defilesini sundu bizlere. Koleksiyonundaki kapitone detaylar sanıyorum en dikkat çekici ayrıntıydı. Ancak şöyle bir sıkıntı var ki bu “pofudukluk” bir bayanın “alt” kısmında asla olmamalı. Yani güzelim Didem Soydan benim gibi popolu, basenli falan gözüküyor 🙂 O kısmı biraz zorlama olsa da üstlerde kullanılmasını sevdim. Kapitoneden geri kalmayacak diğer bir detay ise metalik/gold efektlerdi. Kendisine sormalıyım bu kumaşlardan nereden temin edebilirim diye, zira benim gold/silver çantamda görmek istediğim parlaklık işte buydu. Kesinlikle trend bir çanta yaratmışım, aferin bana 🙂 Defiledeki hakim renkler siyah, gri ve gold olmakla beraber vintage desenlerden ilham alan Özlem Kaya’nın defilesindeki sürpriz isim ise Ayşe Hatun Önal’dı.

Follow me on…