MBFWI’13 3.Gün: “NEJ” by Nejla Güvenç / NEJLA GÜVENÇ Defilesi

Yine yavaşladık biliyorum ama geldik 3.gün defilelerine. Aslında geriye pek de bir şey kalmadı. Çünkü bu dahil MBFWİ ile ilgili 4 postum kaldı geriye. Evet son günlerde biraz tembellik ettik, hayır hayır İstanbul’u biraz keşfettik o kadar 🙂

3.Günün -yine benim için- ilk defilesi NEJ’di… Nejla Güvenç’in 2002 yılında yarattığı markası NEJ’i “Ekolojik bir serüven” olarak tanımlıyor ve tasarımlarında organik malzeme kullanıyor. NEJ tasarımları sürdürülebilir bir yaşam için üretilirken de kullanılırken de yok edilirken de çevre dostu olması ayrıca dikkatimi çekti.

NEJ’in yeni koleksiyonu pudra ve kahverengi tonlarında, uçuş uçuş kıyafetlerle başladı. Koleksiyonunun genelinde kahverengi, pudra, beyaz, sarı, gri ve antrasit tonlar hakimdi. Siyah ve koyu renkli parçalara deriler eşlik ediyordu. Salaş hırkaları tamamlayan ipek bluzlar günlük hayatta rahat giyinmeyi sevenlerin tercihi olacak. NEJ ilhamını zamansızlıktan alıyor. Şehirli ve güçlü kadını sembolize eden koleksiyonun tamamında kullanılan postallar ve bazı parçalardaki military detaylar koleksiyona maskülen bir hava katıyor.

Tebrikler…

Follow me on…