MBFWI’13 2.Gün: “TUVANAM” by Tuvana Büyükçınar / TUVANA BÜYÜKÇINAR Defilesi

MBFWİ 2.günün benim için son defilesi en beğendiğim tasarımcıların başında gelen Tuvana Büyükçınar’ınkiydi. Hatta yakın bir zamanda İzmir’de “Ephemera” defilesini izleme fırsatı bulmuş ve şurada yazmıştım.

Tuvana Büyükçınar aldığı endüstriyel tasarım eğitimini modaya yansıtmakta oldukça usta. 2013/2014 Sonbahar/Kış koleksiyonu ise tamamiyle kış mevsimine yakışır olmuş. Koleksiyonda bol miktarda deri, triko kazak ve hırka, payetli, şifon, saten, krep kumaş ve gold aksesuarlar kullanılırken en dikkat çeken detay ise birbirinden güzel şapkalardı. Koyu yeşil, siyah ve beyazın dikkat çektiği defilede benim en beğendiğim parça deri ceketler oldu.

Aşağıdaki üstü hatırlayamazsanız lütfen Ephemera Postumda Tuvana Hanım’ın selamlamada ki kıyafetine bakınız 🙂

Defilenin kapanışını, açılışı yapan Çağla Şikel Altuğ yaptı yine, Tuvanam’ım baş mankeni değişmiyor 🙂 Her zaman ki gibi mükemmel görünüyor değil mi?

Defile sonunda selamlamaya oğlu Selim Aslan’la birlikte çıkan Tuvana Hanım “Oğlum Aslan daha önce karnımda defileye çıkmıştı, şimdi kucağıma alarak çıkmak istedim. Umarım kendisi için yıllar sonra gülümseyerek anacağı hoş bir anı olmuştur” dedi.

Bence kesinlikle oldu, tebrikler Tuvana Büyükçınar 🙂

Follow me on…