MBFWI’13 1.Gün: “NIAN” by Nihan Buruk / NİHAN BURUK Defilesi

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da aslında ilk günün ilk girdiğim defilesi olmasına rağmen fotoğraf makinemin şarjının bitmesi üzerine yazamadığım Nihan Buruk Defilesinde sıra. (Fotoğraflar wantthefashion tarafından çekilmiştir.)

NIAN by Nihan Buruk Defilesinin açılışını eski model ve oyuncu Gamze Özçelik yaptı. Nihan Buruk’un Kırmızı, siyah, gri ve beyazdan oluşan koleksiyonunda maskülenlik ön plandaydı. Deriler ve zincir detayları ise koleksiyondaki maskülenliği daha da ön plana çıkarıyordu. Omuzlara atılan kabanlar, son zamanlarda herkes tarafından kullanılan bir ayrıntı olduğundan defilede de kullanılması Nihan Buruk’un güncelliğini gösterdi benim için.

Defile makyajını da çok beğendiğimi ve koleksiyonla da hayli uyum içerisinde olduğunu söyleyebilirim. Özellikle kırmızı ağırlıklı olması maskülenliğin yanında kadınsılığı da temsil ediyor.

En en beğendiğim detay ise Drapeler! Keskin hatları ile Didem Soydan’ın tanıttığı kaban kollarında duruşuna ayrıca bittim.

Defile kapanışını, açılışı yapan Gamze Özçelik yaptı yine. Kim ne derse desin, Nihan Buruk bu piyasa da oldukça başarılı bir yol izliyor ve gittikçe daha da pişiyor. Selamlamaya çıkmasını ise sabırsızlıkla bekliyorum defilelerinde. O enerjik, hoplaya zıplaya gelişi bile yaptığı işten ne kadar haz aldığını gösteriyor. İnsan severek yaptığı her işte başarılı olur deyip bitiriyorum, Tebrikler Nihan…

Follow me on…