MBFWI’13 1.Gün: ECE GÖZEN Studio Sunumu

MBFWI’da bu sene sadece defileler yoktu. Defileler yerine kreasyonlarında barındırdıkları model sayısı nispeten daha az olan tasarımcıların, daha dikkat çekici hatta ve hatta izleyenlerdeki etkisi daha kalıcı olduğuna inandığım stüdyo sunumları da yapıldı. Gördüğüm kadarıyla stüdyo sunumlarını genelde bu organizasyona ilk kez katılan tasarımcılar tercih etmişti.

1989 Doğumlu tasarımcı Ece Gözen’de bunlardan biriydi. Kendisi İstanbul Fashion Week’e ilk kez katılmakla beraber stüdyo sunumunu tercih edip çok da iyi bir seçim yapmış. Modeller tek tek kısa bir yürüyüşle basına poz verdikten sonra kendilerine ayrılan yerlerine geçip duruyorlar, belli süreler içerisinde de kendi aralarında yer değiştiriyorlar ve böylece tüm tasarımları tümüyle incelememize olanak tanınmış oluyor.

Kullandığı neon sarılarla önümüzdeki kış sezonunda da neon renklerin kullanılabilinirliğinin sinyallerini verdi bize Ece Gözen. Koleksiyonun geneline baktığımızda ise Gri, haki, siyah ve neon sarı olarak 4 rengin kullanıldığını rahatlıkla görebiliriz.

Genç tasarımcıya bundan sonraki meslek hayatında, seneye defilesini de görmeyi umarak başarılar diliyorum 😉

 Follow me on…