Make-up of the Day : [BURGUNDY]

Kendime inanamadığım bir şekilde 1 sene aradan sonra yeni bir makyaj yazısı yazıyorum ama o da sizin sayenizde 🙂 30 Ağustos cuma günü arkadaşımın (hani şu düğün organizasyonuna yardım ettiğimden bahsedip durduğum) nişanı vardı ve instagrama koyduğum fotoğraflardan ağzımı kulaklarıma vardıran yorumlar aldım. Bu yorumların kaynağını da uzun bir aradan sonra taktığım lenslerime ve bu bordo rujuma bağladım 🙂 Hal böyle olunca oldukça özenerek yaptığım bu makyajın ayrıntılarını da paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz.

Öncelikle Cilt Makyajından başlayalım. Böyle özel gün makyajlarını hayatımda kullanmadığım ürünleri kullanma fırsatı oluşturduğu için çok seviyorum. Örneğin bu sayede makyajıma hiç adetim olmayan “BAZ” ile başlıyorum 🙂 Sephora bazı (6) öncelikle tüm yüzüme uyguladım. Sonrasında yine Sephora fondöteni (1) fırça yardımıyla uyguladım. Şu yazımda bahsettiğim Pure Beauty Multi function Bulgarian Rose BB Cream’ı üstüne basarak baz+fondötene kesinlikle tercih ederim, çok NET! Ancak nişan ev içerisinde olacağı için SPF 42’li bir ürünü harcamak istemedim doğrusu, o benim kıymetlim artık 🙂 Fondöten üzerine de MAC pudra (4) geçtim. Aslında gerek yoktu ama ev çok sıcaktı, fondötenin olası akma ve T bölgesindeki parlama durumlarına karşı önlem olmasını istedim. Gözaltını Dior kapatıcı (10) ile kapattım. Allık olarak her zamanki gibi Nars allığımı (5) kullandım.

Dudaklarda bordoyu tercih etme sebebim ise bordo bir pelerin giymemdi (Kombin postu da gelecek). Aslında benimkiler gibi fazla dolgun dudaklara bu tarz renkleri asla kullanmama taraftarıyım ama bu özel bir gündü, makyaja ve kombine de en iyi gidebilecek dudak rengi bordoydu. Bende tam olarak istediğim tonu elde edebilmek için 2 adet ruju karıştırdım. Hem rujların daha kolay karışması hemde dudaklarımda pul pul bir görüntü oluşmaması için öncelikle Burt’s Bees Lipbalmla (13) nemlendirdim. Daha sonrasında Avon kırmızı ruju (14) ve Avon koyu bordo ruju (15) karıştırarak uyguladım ve gördüğünüz tonu elde ettim.

Kaş makyajım ise sanırım hiç değişmeyeceklerden. Kaş kalemini oldum olası çok yapmacık bulmuşumdur. Tam da bunu düşünürken NYC’nin kaş pudralarını farkettim ama ne yazık ki Türkiye’de yoktu. Daha sonrasında markanın Watsons’lara geldiğini öğrendim ama bu seferde tüm ürünleri gelmemişti derken bende herhangi kahve bir farı kaş pudrası olarak kullanmaya karar verdim. Daha öncesinde elimde bulunan Max Factor farı (11) çok uzun zamandır bu amaçla kullanıyorum. Kaşlarım keskin hatlara sahip olduğu için ise bir kalem kullanma gereksinimi duymuyorum. Sadece aradaki boşlukları dolduruyorum. Sonrasında da sabitliği sağlamak adına Body Shop kaş jeli (7) ile kaşlarımı tarıyorum.

İşin en çetrefilli kısmı ise herhalde göz makyajı olsa gerek 🙂 Elbette ben göz makyajıma önce lenslerimi (Bausch&Lomb Natural Look Green Ocean -Numarasız-) takarak başlıyorum. Bu konuda önemli bir nokta var ki kullandığımız makyaj malzemeleri lens kullananlara uygun ibaresi taşımalı, özellikle de gözle en çok temas halinde olan göz kalemi ve rimeller… Lens kullandığım zaman göz kalemi kullanmamayı tercih ediyorum, rimelim ise lens kullanımına uygun olan Lancome Hypnose Drama (8). Far için herhangi bir göz bazı kullanmıyorum. Zaten bu makyajda yüz bazını göz kapaklarıma da çok az miktarda sürmüştüm. Bunun yerine Avon likit farı (9) sedefli görüntüsü nedeniyle tüm göz kapağıma (Kaş altı dahil) uyguladım. Sonrasında kaş altı hariç göz kapağına ve alt kirpik diplerine Naked 2 far paletimden (2) Busted rengini, göz pınarlarına Bootycall rengini, dış kısma Blackout’u ve kaş altına da Foxy rengini uyguladım bu paletten. Eyelinerda mutlaka ya keçe uçlu bir liner yada düzgün fırçalı, kalıcı bir jel eyeliner tercih ediyorum. Bu konuda tercihim harika fırçasıyla L’Oreal jel eyeliner (12) oldu. Son olarak da makyaj bitiminde MAC Fix+ (3) kullanıyorum. Hem ferahlatan hem de makyajınızı böyle güzel koruyan başka bir ürün var mı? Tabiki yok 🙂

Makyajın gün ışığındaki görüntüsü yukarıdaki gibi. Umarım beğenmişsinizdir 🙂 Makyajda kullandığım tüm ürünlerin swatchları da hazır olamakla birlikte inşallah ilerleyen günlerde her biri tek tek post olarak sizlerle buluşacak, takipte kalın 😉 Sevgiler…

Follow me on…