İstanbul Fashion Week’12 1.Gün: TRİKO MISIRLI by La Hong Nhut Defilesi

İstanbul Fashion Week postlarına tam gaz olamasa da devam ediyorum 🙂 Benim için ilk günün sondan bir önceki defilesi var sırada.

Triko Mısırlı, Haute Couture tasarım duayeni La Hong Nhut ile özel hissetmek isteyen hanımlara kaşmir ve ipek materyaller kullanarak kıvrımlı ve düz hatlara ayrıcalıklı bir koleksiyon hazırlamış. Açılışı siyahlar içerisindeki Özge Ulusoy yapıyor.

Defile başlangıcındaki boğana kadar verilen sis efektinden hoşlanmadığım gibi birde çok net olamayan fotoğraflarımı daha da görünmez hale getirdi bu olay. Ama yinede anlaşıldığı üzere; Fatoş Kabasakal;

Arkası dönük modelimiz ise, Elif Ece Uzun…

Tasarımcı sonbahar tonlarının hakim olduğu modellerde renkleri siyah-kahve olarak belirlese de, detaylarda petrol yeşili, altın tonları ve dantel süslemeler kullanmış. Artık ezberlediğimiz 2012 Sonbahar-Kış sezonun favori rengi bordo ise hemen gözüme çarpan bir ayrıntı oldu.

Trikonun karakterle bağdaşması için net ve sade hatlar kullanan tasarımcı, konsepti vurgulayan unsurlar ile casual, businnes ve gece modelleri tasarlamış.

Baş manken Özge Ulusoy beni her defilede güzelliğine hayran bıraktı…

La Hong Nhut’un sempatisine karşılık veriyor Özge 🙂

Benim gibi trikoyu sadece annelerine yakıştıranlar varsa eminim bu defileden sonra görüşleri değişmiştir. Şahsen ben Mısırlı Triko’nun gittikçe modernleşen yüzüne kayıtsız kalamıyorum. Online alışveriş sitelerinde fazlaca kampanyaları yapılmakta, bakmanızda fayda var…

Follow me on…