İstanbul Fashion Week’12 1.Gün: GÜNSELİ TÜRKAY Defilesi

Araya başka postlar girmiş olsa da Fashion Week günlüklerine devam ediyorum. Şafak Tokur‘un ardından Sırada ilk günün 3.defilesi olan Günseli Türkay var…

Böyle isimler beni daha da cezbediyor. Çünkü Günseli Türkay’ın lisans eğitimi İktisat. Sonrasında ise Floransa’da moda tasarımı eğitimi almış ve Mudo’da ki 5 yıllık profesyonel iş tecrübesinden sonra Pasaj İstanbul isimli tasarım ofisini kurmuş. Yani hala geç değil benim için de 🙂 2009 yılında British Council ve İMA’nın düzenlediği Yılın Genç Moda Girişimcisi yarışmasında 1. olmuş ve Londra Moda haftasında Türkiye’yi temsil etmiş biri ayrıca. Hala Zara ve H&M gibi markaların Türkiye’de ki üretici firmalarına ekibiyle beraber müşteri odaklı koleksiyon tasarım servisi de vermekte.

Günseli Türkay kendi ismini taşıyan markası ile ressamların tablolarını kumaşa yansıtıyor adeta. Özellikle hayvan printleri defilede en öne çıkan detaydı bence.

Hayvan desenlerinden başka bol ipek bluzlar, yüksek belli pantolonlar, avantgard gömlek elbiseler ve keyifli gece elbiseleri de koleksiyonda bulunmakta.

Aşağıdaki elbisenin sırt ve bel detayı beni benden aldı…

Koleksiyonda genel olarak kullanılan ağırlıklı renk tonları somon, turkuaz ve ekru. Tam yazlık, neşeli ve cıvıl cıvıl…

Günseli Türkay, alkışlarla…

Follow me on…