İSTANBUL DESIGN WEEK [28 Eylül – 2 Ekim 2011] ve PINKBERRY

Bu sene 6.sı düzenlenen İstanbul Design Week 2011, 28 Eylül – 2 Ekim arasında Eski Galata Köprüsünde gerçekleşiyor. Maalesef bu organizasyonun yarın son günü. Bu postu pazartesi günü hazırlamıştım ama yayınlamaya bir türlü vaktim olmadı. Dün akşam unuttum, bugün de şans eseri görünce tekrar aklıma geldi.

Bu organizasyondan Pinkberry sayesinde haberdar oldum. Pinkberry nedir diye sorarsanız Topshop, The Body Shop, Claire’s, Starbucks, Debenhams gibi markaların sahibi olan Shaya Group’un diğer bir markası. Dondurulmuş yoğurt ve inanılmaz güzel meyvelerin buluşmasıyla oluşan enfes ve çok hafif bir tat. Henüz İzmir’de bir şubesi bulunmuyor ama umuyorum yakında açılacaktır, İstanbul da ise 2 adet şubesi mevcut. Aslında bu ürün Kahve Dünyası’nın yoğurlu dondurmasından çok da farklı değil. Denemek isteyenlere tavsiye edebilirim 😉 Daha fazla açıklama ve ürün çeşitliliği hakkında bilgi için sizi Pinkberry’nin sitesine alalım…

İDW’ye dönecek olursak keyifli bir organizasyon olsa gerek. Eski Galata Köprüsü’nün o atmosferinde nasıl keyifli olmasın ki… Hafta boyunca çeşitli etkinlikler, workshoplar, sergiler ve konferanslar olacak. Ama beni asıl heyecanlandıran kısım “Bağımsız Tasarımcılar”. Ürün tasarımı, grafik tasarım, interaktif / multimedya tasarım, moda tasarımı gibi alanlarda çalışan bağımsız genç tasarımcıların ürünlerinin sergileneceği “İstanbul Independent” bölümü, bağımsız tasarımcılar için bir platform görevi de görecek. Eğer elimde sergileyebileceğim kadar ürünüm olsaydı katılmayı canı gönülden isterdim. Belki diğer seneler de olur ha ne dersiniz?

Meraklılarına ayrıntılar: tık tık

Follow me on…