IF WEDDING 2013 Gala: Tuvana Büyükçınar “Ephemera” Defilesi

İzmir’in en önemli moda organizasyonu olan IF Wedding Fashion bu sene de ünlü tasarımcılara ev sahipliği yaptı. 13-16 Şubat 2013 tarihleri arasında Kültürpark’ta gerçekleşen gelinlik fuarının gala defilesini ise ilgiyle takip ettiğim, İstanbul Fashion Week’12’de en çok ünlü katılımını gördüğüm ve yerinde izlediğim defileler arasında en beğendiğim defilenin sahibi olan Tuvana Büyükçınar yaptı. Bizde İzmir’de yılda bir kez gerçekleşen bu organizasyonu kaçırmamak için defile alanındaki yerimizi aldık.

Tasarımcı “Ephemera” adını verdiği koleksiyonu için Eski Yunan mitolojisinden esinlenmiş. Yalnızca 1 günlük ömre sahip canlıların hikayesinden ilham alan ve kişilerin hayatı boyunca beklediği “1gün”e ithafen hazırlanan koleksiyonda, Büyükçınar kendisine has eklektik yorumuyla romantik detayları, post-modern çizgileri ve pastel tonları bir araya getirerek bize ömre bedel “1 gün”ün kapılarını aralamış.

Özge Ulusoy, Çağla Şikel Altuğ, Didem Soydan ve Merve Büyüksaraç gibi ünlü mankenlerin yanısıra İzmirli mankenlerin de görev aldığı defileyi büyülenerek izlediğimi itiraf etmeliyim.

İFW’12 kapsamında izlediğim Tuvanam defilesinde gördüğüm 4-5 parçayı bu defilede de görür görmez hemen tanıdım. Zira böyle elit parçaların unutulması çok mümkün olmuyor. Bunlardan bir tanesi aşağıdaki Merve Büyüksaraç’ın taşıdığı kıyafetti.

Aşağıdaki tasarım, yine İFW’12 defilesinde gördüklerimden bir diğeri…

Tuvanam 2013 İlkbahar/Yaz koleksiyonundan başka bir model de aşağıdakiydi…

Aşağıdaki tasarım da yine İFW’12 den, Tuvanam İlkbahar/Yaz 2013 koleksiyonundan…

Ömrümüzdeki “1 gün” fuarın temasından da anlayabileceğiniz üzere en özel günümüz olan düğün günümüz. Tasarımcı her ne kadar basın bültenlerinde 25 parça denilse de toplamda 27 parçalık bir koleksiyon sundu bizlere. Koleksiyonda yer alan abiyeler kadar, gelinlikler de her genç kızın bir anda büyüsüne kapılacağı kadar göz alıcıydı.

Defile sonunda toplu yürüyüş sırasında parçaların zarafeti ve birbiriyle uyumu göz kamaştırdı.

Çok büyük bir alkış sizin için, Tuvana Büyükçınar…

Defile sonrasında düzenlenen kokteylde defilenin ve tasarımların kritikleri yapıldı, parçalar değerlendirildi bloggerlar arasında. Beğenmeyene rastlamak tabiki mümkün olmadı. Uzun süredir görüşemediğimiz arkadaşlarımızla özlem gidermek, aramıza yeni katılan birkaç arkadaşla da tanışmak hepimize iyi geldi ve mutlu yüzlerle, Tuvana Büyükçınar’dan da ilhamımızı kucaklayarak defile alanından ayrıldık.

Kalabalık bir blogger takımı olduğumuzdan neredeyse mankenler kadar dikkat çektiğimizi söylemek isterim 🙂 İşte soldan sağa biz:

çuçenindünyası, designbyD, Modaşk, Ben 🙂 , Zeysfashionroom, MerveYıldız, Pemberuj, BegümYağcı, YağmurYücel, StyleGlaze (Gülnihal ve Asude), KavunluVotka, FCosmos ve defilenin emekçisi WantTheFashion

Follow me on…