H&M Türkiye’den “İzmir” Açıklaması

Herkese merhaba! İşlerimin yoğunluğu nedeniyle bir süredir istikrarlı paylaşımlarıma ara verdiğim H&M kampanyam hakkında minik bir gelişme yaşandı bugün ve sizle de paylaşmak istedim.

Kampanyam sosyal medyada ilk 4 günde 100’den fazla paylaşım aldı. Şuan itibari ile 1 haftadır doğru düzgün ilgilenemediğimden 200’leri aşan bir destek ve bir o kadar da paylaşamamış ancak haberi okuyan kişiden talep görmekte. Kişiden diyorum çünkü birçok blogger arkadaşım İzmir’de olmadıkları halde İzmir’de yaşayan takipçilerine duyurabilmek amacıyla destek verdiler ve paylaşımda bulundular, çok teşekkürler 🙂 Bu talebimiz duyuldu duyulalı H&M’in tweetleri “İzmir’den gelen yoğun talebin farkındayız” şeklindeydi, bu da beni sesimi -sizlerin sayesinde- onlara duyurabildiğim için çok mutlu etti.

Bugün H&M’in Online Pazarlama ve Sosyal Medya Sorumlusu Deniz Hanım’dan gelen mailde “İzmir’de neden hala H&M yok?” sorusunun cevabı yatmakta olduğundan sizinle aynen paylaşıyorum…

Merhabalar,

Bir süredir H&M’le ilgili sosyal medya ve blog’unuzda yaptığınız yoğun postlarınızı takip etmekteyiz. Sizi bu konuda biraz daha aydınlatarak neden H&M henüz İzmir’de değili aktaralım istedik.

Öncelikle H&M’e olan ilginiz için teşekkür ederiz. H&M olarak global guideline’larla koordine edilen, bizim de lokal olarak yürüttüğümüz bir genişleme politikamız bulunmaktadır. H&M mağaza açılış stratejisinde özellikle aranılan husus, mağazanın olabilecek en iyi lokasyonda ve uygun metrekarede olmasıdır. Henüz aradığımız kriterlere uyabilecek bir mağaza İzmir’de bulunmamaktadır. İzmir’de H&M olarak bulunmayı biz de çok istesek de, mükemmel konumda ve tam olarak H&M kriterlerine uygun özellikte bir mağaza bulunana kadar, size İzmir için yeni bir mağaza açılış haberi  verememekteyiz.

Aradığımız şartlar doğrultusunda bir mağaza bulunduğu zaman, bu haberimizi sizinle paylaşmaktan mutlu olacağız. Bunun için bizi sosyal ağlarımızdan takip etmeye devam edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

DENIZ DEMIRTAS

H&M Online Marketing &Social Media Responsible

Buradan da anlaşıldığı üzere H&M’in İzmir piyasasına henüz giriş yapmamasının sebebi herkesin sandığının aksine ciro korkusu değil, tamamen yer sorunuymuş. Bana çözülemeyecek bir problem gibi gelmedi 🙂 Bir müşteri olarak lokasyon konusunda görüşlerime önem verirlerse diye de maille cevap verdim kendilerine. Bu görüşmeler bana unut verdi, umuyorum en yakın zamanda H&M’imize kavuşuruz. Daha olmadı bir mağaza yapmaya başlayalım biz yahuu 😀

Follow me on…