Blog Dünyasına Kocaman Bir Merhaba!

Merhaba!

20 Haziranda açmışım blogumu, 1 ayı geçmiş açalı fakat benim henüz doğru düzgün ilgilenecek vaktim olmadı. İlk zamandan çuvalladığımı düşünmek istemiyorum çünkü ilk projem bitmek üzere, sadece blogumda gözükmüyor o kadar 🙂

Postsuz bir blog çıplak bir insana benzer diye düşündüm bir an ve kısa bir merhaba demiş olmak için ilk postumu yazmaya karar verdim.

Öncelikle uzun zamandır blog alemini takip ediyorum, modaydı, makyajdı, ünlülerdi, falandı filandı… Ama bunların arasında beni hep en cezbeden şeyler yaratıcı tasarımlardı. Evet moda ve makyaj blogu açmayı çok istedim ama baktım ki onlardan çok var (ve açıkçası bazen yarışamayacağım kadar alışveriş yapan ve tanıtan hatunlar gördüm ve tırstım itiraf edeyim) bu nedenle bende kendi tasarımlarımı yapabileceğim, hatta beğeniye göre satış ve kişiye özel tasarım siparişi alabileceğim bi platform kurmaya karar verdim.

Kendimden biraz bahsedecek olursam; 88 doğumluyum, DEU Çevre Mühendisliği mezunuyum ve şuanda bir Çevre Danışmanlığı firmasında çalışıyorum. Aynı zamanda yüksek lisans yapıyorum. Evet yoğunum, Ama kendimi arada rahatlatabileceğim, yaparken zevk alabileceğim bir şeyler gerekiyordu, bir uğraşı… Benimde bir blogum olsun istedim ve şuanda aranızdayım 🙂

Moda tasarım falan okumadım, eğitimli değilim, ama zevkime ve yeteneğime güveniyorum bu konuda… El sanatlarına yoğun bir ilgim ve becerim var, bende bunu kullanıyorum. Resim, Dikiş, Örgü, Maket ve kutu yapımları, aklınıza gelen EL İLE YAPILABİLEN her şeyde iddialıyım. Yaratıcılık bu işin apayrı bir boyutu. Kafamda düşünüp herhangi bir nesneyi yeni şekillere sokmak, yada bir şeyi yoktan var etmek gibi, tamamen şahsıma münhasır hoşuma giden ne varsa yapmak istiyorum. Küçükken stilist olmak isterdim. Hatta kocaman bir albümüm vardı tamamen kıyafet tasarımları çizimlerimden oluşan. Şimdi bu hayalimi (belki kıyafet olayına çok giremem zaman sorunundan dolayı) gerçekleştiriyorum kendimce, umarım bana olduğu kadar size de hitap edecek bir alan olur burası.

Elbette ki sadece tasarım olmayacak burada, arada kombinler (bende yapıcam tabi, yapmazsam çatlarım :p), makyaj fotoğrafları, ürün tanıtımları, dekorasyon, ünlülerden haberler ve satış köşesi de olacak. Ben çok heyecanlıyım. Lütfen bu heyecanıma ortak olun.

Kısa bir merhaba, uzun bir tanıtıma döndü ama olsun 🙂

Şimdiden teşekkürler, yakında ilk çanta tasarım postumla görüşmek dileğiyle 😉

Follow me on…