[DIY] Zara “Glitter” Skull Slippers

Uzuuunn zamandır radarımda olan loaferlar (diğer bir adıyla slipperlar) sonunda dolabımda oldular. Ama bir DIY fikri için!

ZARA yeni sezondan bu slipperlar oldukça dikkatimi çekti. Hele de kurukafa modası alıp yürümüşken! Almak yerine yapmayı tercih ettim. Sanırım yol gösterici olmasını tercih ettiğimden… Ayakkabı üzerindeki kurukafa modeli nakış ile yapılmış, ama ben bu projemde daha öncede sıkça kullandığım glitterleme yöntemini kullanacağım. Yapacaklarımız oldukça basit, malzemeler:

* Düz slipper ayakkabı (Alsancak’tan 20 TL’ye aldım)

* Gri simli boncuk tutkalı ve gri sim

* Sürmek için ince fırça

* Kurukafa Sticker (İnternetten şablon çıkarıp, stickera baskı aldım)

* İnce Makas (Ben manikür makasımı kullandım)

* Cımbız (Küçük kağıtlarla işlemi kolaylaştırıyor)

Öncelikle internetten aldığım kurukafa şablonu üzerinde photoshopta biraz oynama yaparak istediğim şekle ve boyuta getirdim. Bir word belgesine 1 sayfaya sığacak şekilde çıktı aldım. Tabi sadece 2 tanesini kullanacağız 🙂

İnce uçlu olması gerektiğinden manikür makasımla kurukafayı oyup içini çıkararak dışını ayakkabıya yapıştırdım. İnce gelen kenarları da sabitleyebilmek için extradan bant kullandım. Gerisi de anlaşılacağı üzere gözleri, burnu ve ağız oyuğunu çıkararak ayakkabıya yapıştırdım çünkü oraların siyah kalmasını istiyorum.

Simli boncuk tutkalının yoğunluğunu biraz daha arttırmak amaçlı extra sim koydum içine ve başladım şablonumu tutkalla boyamaya. Boncuk tutkalının şöyle bir özelliği var ki kuruduktan sonra beyazlığı kayboluyor, sadece sim kalıyor geriye. Kurumasına çok fırsat vermeden şablonu sökmemiz gerekiyor. İşte bu aşamada cımbızla göz, burun ve ağız oyuklarını çıkarıyoruz…

Ee işte bu kadar ki 😀 Diğer tekine de aynı işlemi uyguluyoruz ve Zara ilhamlı slipperlarımıza kavuşmuş oluyoruz 😉

Peki siz nasıl buldunuz? Deneyecek misiniz? Sonuçları merak ediyorum 🙂

Kurukafa Slipperlarla ilgili hemen bir editleme gelsin:

Beğenileriniz beni çook mutlu etti 🙂 Ben öyle çıktı al, kes, yapıştırla uğraşamam, aman ben simleri her yerime bulaştırırım beceremem, ya da yok bi kere yapacağım birşey için okadar ilk yatırım maliyeti yapamam diyen olursa eğer; gri ve altın rengi sim tercihi için tabiiki ayakkabı numarasıyla bana msj yada mail atabilir.

Sevgiler…

kendimyapdiydim@gmail.com

Follow me on